کف پوش پلی یوریا کف پوش پلی یوریا .

کف پوش پلی یوریا

حالت های استفاده کفپوش بتنی

کفپوش پلی یوریا

 

۱ .سیستم های روسازی کف و ضد سرخوردگی
۲ . رویه محوطه های پالایشگاهی و جایگاه های سوخت گیری
۳ .مکان هایی که سطوح تحت سایش بسیار بالا قرار دارند
۴ .بندرگاه ها،پارکینگ ها و انبار ها
۵ . رویه رمپ ها ، شیب ها و پیچ ها
۶ . کف سازی صنعتی و تزئینی
۷ . پیاده روها ،سطح معابرو تقاطع ها
8 . کف پله محوطه های بیرونی
و بسیاری از موارد دیگر

نحوه تولید کفپوش بتنی
 

کفپوش ها عموا به سه روش تولید میشوند که عبارتند از:
۱) کفپوش های بتنی پازلی
۲) کفپوش های بتنی ویبره ای
۳) کفپوش های بتنی پرسی

 

خصوصیات فنی کفپوش بتنی سخت

مقاومت بالای این دسته از کفپوش بتنی در قبال فشار های فیزیکی و مکانیکی یکی ‌از خصوصیت های بارز این گونه کفپوش بتنی است .یکی از کاربرد های های کفپوش بتنی سخت این است که در معرض سایش , ترافیک و بار های . سنگین وزن در صنعت مورد به کار گیری قرار میگیرند . کفپوش بتنی سخت از موادی همچون آب و مواد افزودنی تولید می شود این کفپوش به طور یک پارچه و زیبا و با به کار گیری از پیگمنت‌های رنگی و دانه بندی‌های متنوع اجرا میشود که از گرانول‌های سخت ارگانیک و صنعتی طی پروسه کنترل شده و دقیق طبق استانداردهای بین المللی تهیه می گردند.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۳:۴۴ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

کفپوش صنعتی چیست؟

کفپوش پلی یوریا


همگی محیط های صنعتی نیازمند کفپوش صنعتی با کیفیت و طول عمر بالا می باشند . امروزه پلیمرها با ورود به حوزه کفپوش های صنعتی، حجم بالایی از جذابیت را در حوزه صنعت به خود اختصاص داده اند . کفپوش اپوکسی ، کفپوش های پلی یورتان، کامپوزیت و کفپوش های پلی اوره جذابیت فراوان بالایی در این حوزه دارا‌هستند . کفپوش های اپوکسی و پلی یورتان میتو انند در رنگها و ضخامت های متعدد بر روی سطح بتن آماده سازی شده اعمال گردند . کفپوش صنعتی به صورت بخش اعظم در ضخامت های ۳ الی ۶ میلیمتر بر روی سطح اعمال می شوند . علاوه بر کفپوش های ترموست اشاره گردیده در بالا، کفپوش های ترموپلاستیک پلی اتیلن و پلی پروپیلن هم در این حوزه قابلیت استفاده را دارا می باشند .

مزایای
کفپوش های صنعتی کفپوش صنعتی به رخ کلی دارای مقاومت خش پذیری و مکانیکی زیاد بالا می باشند . کفپوش های صنعتی با توجه به نیاز و کاربری سوله با سالن نورد نظر طراحی گردیده و به وسیله تیم اجرایی بر روی یطح اعمال میشود .

کفپوش های صنعتی دارای ارتفاع قدمت فراتر در مقایسه با کفپوش های عادی میباشند . کفپوش صنعتی به فیس کلی آن‌گاه از فراهم سازی تراز بر روی آن اعمال می‌گردند . کفپوش های صنعتی بیشترین کاربرد را در صنعت های کاغذ، صنایع دارویی، صنایه بهداشتی و دارویی دارا می باشند . کفپوش های صنعتی با دقت به دسته مواد نخستین اولیه دارنده بها های متفاوتی هستند . کفپوش های صنعتی با دقت به کیفیت دارنده دوره های گارانتی متعدد می باشند .

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۸ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۳:۵۴ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

موارد مصرفی پلی یوریا پاششی


-پوشش
پشت بام ها، سقف‌ها و شیروانی‌های ساختمان‌های مسکونی،اداری و تجاری وسوله‌های صنعتی -کفپوش
وانت‌های باری و کامیون‌ها -پوشش
داخلی تمامی وسایل نقلیه همگانی مانند: اتوبوس‌ها، قطارها و هواپیماها -کفپوش
ماشین‌های حمل گوشت و میوه -پوشش
ماشین‌های حمل زباله و سطل‌های زباله -عایق
کاری لوله‌ها و تانکرهای نفتی، سوختی، آبی‌، مواد شیمیایی و غیره از باطن و خارج -کفپوش
تعمیرگاه‌ها و پارکینگ ها -عایق
کاری کوله‌ها، منابع آب، سوله‌ها و سردخانه‌های صنعتی -عایق
کاری لوله‌های فاضلاب، مخازن و تصفیه منزل آب‌های زائد و پرهیز از نفوذ آن به محفظه زیست -پوشش
نیمکت‌های معابر همگانی و آب نماهای شهری -عایق
تونل ها و پل های آهنی، آجری‌، بتونی و چوبی -کفپوش
مریضخانه ها‌، اتاق های پاک، اتاق های جراحی و آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیص طبی -کفپوش
کارخانه‌ها‌، مدارس و مرکزها اداری -عایق
کاری کلیه سطح های (افقی و عمودی‌) آشپزخانه‌های صنعتی -پوشش
ایستگاه‌های اتوبوس -کفپوش
کفپوش پلی یوریا

زمین‌های ورزشی مانند: بسکتبال‌، تنیس‌، بدمینتون و غیره -پوشش
و عایق بندی استخر‌ها‌، حمام‌ها‌، سونا و سرویس‌های بهداشتی -ترمیم
و بازسازی کارخانه‌ها و اماکن سابق و فرسوده -عایق
کاری سدها -پوشش
استبل‌ها، دامداری‌ها‌، مرغ داری‌ها و گلخانه‌های صنعتی -عایق
کاری ارشه‌های و دور و بر کشتی‌های مسافرتی‌، باری و جنگی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۹:۳۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

روش مصرف پرایمر پوشش پلی یوریا ABAPRIME-60

مهیا سازی سطح بتن قبلی از پوشش دهی بایستی به مدت 28 روز طاقت فرسا گردیده و رطوبت جانور در آن کمتر از 4% باشد . همینطور دست‌کم مقاومت فشاری بتن باید N/mm2 25 و حداقل مقاومت pull-off آن می بایست N/mm2 1 .5 باشد . همه سطح های باید پاک و کم آب بوده، ترک های سطح به وسیله مواد خانواده ABADUR ترمیم شده و بعد با ABAPRIME-60 آستر شوند . ترمیم بتن پیش از اجرای مواد بایستی مطابق با راهنمای ICRI 310 .2 انجام شود . زبری مرحله بتن (CSP) جهت اجرا می تواند در میان مرتبه 2 تا 6 باشد . مهیا سازی سطح های بتنی، مطابق با استاندارد SSPC-SP 13/Nace No . 6 توصیه می شود . مهیا سازی سطح های در حالت تحت نباید انجام شود: در دمای کمتر از 5 درجه سانتیگراد . وقتی که رطوبت نسبی بخش اعظم از 80% باشد . هنگامی دمای مرحله کمتر از 3 درجه

 

کفپوش پلی یوریا

سانتیگراد بالای نقطه ی شبنم باشد . خارج از ساعت‌ها روز برای سطوحی که در محفظه خارجی قرار دارا‌هستند . رویه اجرا ABAPRIME-60 در دو بسته بندی مستقل عرضه می شود . همواره دو بسته بندی را به طور بی نقص با نیز ترکیب نمائید . ادغام می بایست در زمان کاربری (POT LIFE) ذکر شده اجرا گردد . آغاز جزء A را بوسیله یک میکسر مناسب یکنواخت نموده و آنگاه جزو B را به بخشی از A بیشتر نموده و به خیر در پایین میکسر با یکدیگر ترکیب فرمائید . میکس کردن را به بازه زمانی سه دقیقه ادامه دهید و از اختلاط درست مواد در حاشیه های ظرف مطمئن شوید . اجرا می تواند فورا آن‌گاه از میکس کردن صورت گیرد و نیاز به بازه دادن به مخلوط نمیباشد . گرمازا بودن واکنش مشقت بار شدن اپوکسی ممکن است باعث بالا رفتن دمای پرایمر جان دار در سطل شود که سبب ازدست رفتن تلاش می گردد . برای جلوگیری از این امر می توانید مخلوط را در ظروف قلیل عمق ریخته و یا این که در همان دقایق ابتدایی اجرای پرایمر را مقدمه فرمایید . مثل تمام پوشش های با خواص بالا، شرایط ذکر گردیده می بایست کاملاً رعایت شود تا خاصیت موضوع نظر از این پوشش به دست آید . درآب و هوای گرم دمای مواد قبلی از ادغام کردن باید بین 20 تا 25 سکو سانتیگراد باشد، در غیر این فیس دوران کاربری (POT LIFE) به شدت کوتاه خواهد بود . در آب و هوای سرد در صورت سفت شدن مواد آن را به رخ غیر مستقیم گرم کنید . هنگامی که سرعت باد اکثر از 7 متر بر ثانیه است، از اجرای پرایمر پرهیز فرمایید . وقتی که دمای سطح کمتر از 10 جایگاه سانتیگراد است، از اجرای پرایمر جلوگیری نمائید .

تجهیزات اجرا: بازه خشک شدن : توجه: مدت مقطع کم آب شدن به ضخامت پوشش اعمال گردیده بستگی داراست و تمام داده ها این کاتالوگ بر اساس ضخامت فیلم خشک سفارش شده می‌باشد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۹:۴۷ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

تعریف پلی یوریا از نظر PDA

وشش پلی یوریا (polyurea) الاستومری هست که مال برخورد یک قسمتی از ایزوسیانات و یک بخشی از مخلوط رزین است . ایزوسیانات قادر است در طبیعت به چهره بودار یا چربی دار یافت شود . ایزوسیانات قادر است منومر، پلیمر، یا هر مدل دیگر از برخورد ایزوسیانات، شبه پری پلیمر یا یک پری پلیمر . پری پلیمر، یا شبه پری پلیمر، میتواند از رزین‌های پلیمری، یا یک رزین پلیمری هیدروکسیل خاتمه ساخته شده‌است .[۱]

کفپوش پلی یوریا

خواص
پلی یوریا پوشش
پلی یوریا یک‌سری خاصیت حیاتی دارد: -یکپارچه و فارغ از درز اجرا می گردد -آب‌بند میباشد -استحکام بالا بخاطر پیوستگی ساختار پلیمری در شرایط جامد -ضد انفجار -الاستیک -انعطاف‌پذیر -ضریب اصطکاک بالا -عدم عبور نور و روشنایی -مقاوم در برابر خوردکی و سایش
مورد ها
کاربرد سیستم‌های کفپوش پلی یوریا محبوب‌ترین سیستم برای نصب و راه اندازی با امکان چرخش سریع می‌باشند . مزایای دیگر سیستم‌های کفپوش پلی یوریا در دسترس بودن آن ها است . پلی یوریا مضاعف با استمرار و عالی برای استعمال در بخش ها با ترافیک بالا محسوب می‌شود . پلی یوریا با فرمول انعطاف‌پذیری که داراست کف پوش قابل قبولی برای حفظ از اشیاء و سطح ها می‌باشد .
از موردها کاربرد کفپوش پلی یوریا - ضد ضربه کردن ساختارهای نسبتاً آسیب پذیر - آب‌بند کردن هر مکان با کف مستحکم (روی کف‌های خاکی یا این که مایع به راحتی نمی‌توان این پوشش را به کارگیری کرد) - آب‌بند کردن استخرها و آبنماها - ساخت اتاق امن در مقابل ز‌لزله از مباحث نو ایمنی ساختمان در مقابل زمین لرزه - پوشش کشتی‌ها و شناورهای سطحی و پایین سطحی - ضد انفجار کردن ستادهای عملیات جنگی - کفپوش پارکینگ، سالن‌ها، عرشه - خودروسازی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۵۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

خواص فیزیکی پلی یوریا

رنگ

مشکی
یا این که خاکستری و یا این که بنا به سفارش مشتری
جامد
حجمی
100%

مواد
فراروگریز (VOC)
Gr/lit
0
پوشش
تئوری (1000 میکرون)
M2/lit
1
جرم
حجمی
قسمتی از
A: kg/lit 56/10
قسمتی از
B: kg/lit 052/1
نسبت
اختلاط حجمی
2-1

ویسکوزیته
(Cº 25)
جزء
A: cps 689
جزء
B: cps 650
ازدیاد
طول تحت کشش (Cº 25) مطابق ASTM D412
430%

مشقت
(shore A) مطابق ASTM D2240
100

رنج
(shore B) مطابق ASTM D2240
55

100%
مدول مطابق ASTM D412
1400

200%
مدول مطابق ASTM D412
2800

مقاومت
ترکیدگی مطابق ASTM D624
KN/m
5/101
اشتعال
پذیری (UBC)
کلاس
2
نقطه
اشتعال
بیش

کفپوش پلی یوریا
از Cº 93
مقاومت
سایشی (kg 1/1000 سیکل)
کمتر
از mg 20 کاهش وزن
انعطاف
پذیری مندرل mm 3 مطابق ASTM D1773
پاس

بسته
بندی
ست
بشکه‌های فلزی 400 لیتری
زمان
انبارداری (Cº50-0)
12
ماه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۱:۵۰ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

مقاومت نوری و عدم تخریب کفپوش پلی یورتان

هنگامی از مقاومت نوری در کفپوش پلی یورتان دعوا می گردد می بایست دو مقوله را از نیز جدا کنیم . منظور از مقاومت نوری کفپوش پلی یورتان عدم تخریب آن در تحت تابش اشعه خورشید است . همانگونه که می دانیم ساختار اپوکسی در برابر اشعه خورشید مبتلا تخریب شده و و این فرآیند بصورت Chalking یا این که گچی شدن بروز می نماید .پلی اورتان از این عیب مستثنا می باشد ولی با اعتنا به مصرف MDI در کفپوش پلی اورتان (Methylene diphenyl diisocyanate) که یک ساختار حلقوی و آروماتیک می‌باشد . کفپوش پلی یورتان در برابر اشعه خورشید تمایل به تغییر رنگ و زرد رنگ شدگی همانند اپوکسی دارااست که در کفپوش های فام شفاف پلی یورتان بایستی به این نکته دقت نمود .


ساختار
کف پوش پلی یورتان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۴:۱۳ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

کف پوش پلی یوریا چه تفاوتی با پلی اوره دارد؟

پلی‌اوره دو جزئی از جدیدترین گونه های تکنولوژی در صنعت پوشش و کفپوش میباشد . سامانه‌های پلی‌اوره برخی به عنوان ‏پلی‌یورتان ‏بهبود یافته ‏ شناخته می گردند ولی هر یک‌سری خاصیت مشترکی در بین پلی‌اوره و پلی‌یورتان وجود دارد، تکنولوژی ‏پلی‌اوره یک تکنولوژی ‏بی‌همتاست . دوام بالای این پوشش آن را تا بیست برابر مقاوم‌تر از اپوکسی ‏ و تا قریه برابر مقاوم‌تر از ‏پلی‌یورتان ‏ کرده‌است‎‏ .


به ‏نمک، روغن، گاز و مواد شیمیایی خورنده مقاوم هست . نسبت به اپوکسی %۹۸ منعطف‌تر است و ‏به بتن اجازه جابه‌جایی میدهد . ‏پلی‌اوره ترک نمی‌خورد و از روی سطح بلند نمی شود . پلی‌اوره ۲۵ سال می باشد که در صنعت های ‏مختلف مانند پوشش لوله‌ها، مخازن، ‏تصفیه خانه‌ها، و محل بار وانت‌ و کامیون‌ها استفاده می شود .

کف پوش پلی یوریا
کم آب شدن سریع، انعطاف ‏پذیری بالا، مقاومت حرارتی دوچندان و ‏مقاومت سایشی، پلی‌اوره را به شایسته ترین مورد برای عمده سطوح بدل کرده‌است . از دیگر ‏موارد به کار گیری پلی‌اوره، سامانه‌های ‏ضدخوردگی میباشد که باعث شده کاربرد فراوانی در صنعت های دریایی، بنادر، کشتی‌ها و عموما ‏محیط‌های در معرض رطوبت و مواد ‏شیمیایی داشته‌ باشد .‏


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۶:۵۳ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

اجرای کفپوش اپوکسی

اجرای
کفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی یک عدد از تولیدها شاخص شرکت افزیر میباشد که بر شالوده دو نوع ماده به اسم رزین اپوکسی و هاردنر ساخت می‌گردند . نحوه اجرای کفپوش اپوکسی بسیار ساده میباشد زیرا در سطح اجرا به فیس مایع و خویش مرحله شونده میباشد . اپوکسی کف که کف پوش و روکش فارغ از درز هم نامیده می‌شود، آب بند بدون نقص بوده تنوع رنگ و زیبایی بالایی دارااست . از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی می‌توان به کیفیت و استمرار مطلوب آن در حالت مشقت بار محیطی اشاره کرد که بر روی همگی کف های بتنی سیمانی، سنگ، موزاییک و … قابلیت اجرا دارد . البته بایستی دقت داشت قبلی از استعمال بر روی کف می‌بایست سطح آن را صاف و پاک نمود . کفپوش اپوکسی اکثر جهت روکش نمودن سطح های بتنی و بقیه سطوح سالن‌هایی به کار میروند که نیاز می‌باشد ظاهری زیبا و روشن داشته باشند . از اپوکسی کف می‌توان در منازل نیز به کار گیری نمود . کف پوش اپوکسی در منازل می تواند به چهره کف پوش اپوکسی سه بعدی اجرا شود .

کف پوش پلی یوریا

آب
بندی و اجرای کف پوش های پلیمری اجرای
کفپوش اپوکسی اپوکسی
چیست؟ اپوکسی ماده‌ای پلیمری می باشد که در آغاز به موقعیت مایع میباشد و بعد از آن با امداد واکنش‌های شیمیایی تبدیل به ماده‌ای جامد می شود . پلیمر اپوکسی از لحاظ مکانیکی حاذق بوده و در برابر مواد شیمیایی مقاومت خیر از خویش نشان می‌دهد . به علاوه با دقت به مکانیسم گیرش اپوکسی، چسبندگی خیر و خوبی نیز دارااست . امروزه اپوکسی‌های زیاد متنوعی با فرمول‌های شیمیایی پیچیده و گوناگون جان دار می‌باشد . علت اساسی به کار گیری روز افزون از اپوکسی‌ها، مقاومت خوب آنان در برابر مواد شیمیایی، چسبندگی زیاد، ویژگی ها مکانیکی عالی و عایق بودن الکتریکی آن ها است . البته با ترکیب‌های شیمیایی متفاوت می‌توان ویژگی ها اپوکسی را اصلاح نمود . یک عدد از مزیت‌های اپوکسی‌ها ایمن بودن آنها می باشد و تا بحال برای مواد شیمیایی به فعالیت رفته در اپوکسی‌ها اثرات مخربی پیدا نشده می باشد .

مزایا
و خاصیت کفپوش اپوکسی قابلیت و امکان
شست و شوی مضاعف کفپوش اپوکسی تنوع
رنگ زیاد برای کف های مختلف تراز
صاف و زیاد درخشان روکش اپوکسی مقاومت
و استمرار بالای کفپوش اپوکسی در برابر موقعیت محیطی متفاوت چسبندگی
بالای کفپوش اپوکسی مقاوم
در برابر اسیدها و بازها اجرای
آسان کفپوش‌ اپوکسی یکپارچگی
در کف مقاوم
در برابر حریق سوزی معایب
کفپوش اپوکسی به برهان انعطاف پذیری پایین کفپوش اپوکسی، در کف هایی که در برابر ضربه‌های شدید قرار دارا هستند به کار گیری از پیشنهاد نمی‌شود و توصیه میشود از کفپوش پلی یورتان به کار گیری شود .

باید دقت نمود در هنگام ریخته شدن مواد شیمیایی و اسیدی و یا نمک‌ها بر روی سطح، بلافاصله آنها را از روی کفپوش اپوکسی تمیز نمود . زیرا این مواد قادر است پوشش کف اپوکسی را از بین ببرد و در سود ضرر و زیان متعددی به مرحله زند .


برچسب: کف پوش پلی یوریا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۲:۴۶ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

تعریف پلی یوریا از نظر PDA

پوشش پلی یوریا (polyurea) الاستومری میباشد که محصول واکنش یک بخشی از ایزوسیانات و یک جزو ادغام رزین می‌باشد . ایزوسیانات می تواند در طبیعت به فیس بودار یا این که چربی دار یافت شود . ایزوسیانات می‌تواند منومر، پلیمر، یا هر جور دیگر از برخورد ایزوسیانات، شبه پری پلیمر یا این که یک پری پلیمر . پری پلیمر، یا شبه پری پلیمر، می تواند از رزین‌های پلیمری، یا این که یک رزین پلیمری هیدروکسیل خاتمه ساخته شده است .[۱]

خاصیت


کف پوش پلی یوریا پوشش
پلی یوریا چندین خواص دارای اهمیت دارد: -یکپارچه و سوای درز اجرا می‌شود -آب‌بند میباشد -استحکام بالا بخاطر پیوستگی ساختار پلیمری در موقعیت جامد -ضد انفجار -الاستیک -انعطاف‌پذیر -ضریب اصطکاک بالا -عدم عبور نور و روشنایی -مقاوم در برابر خوردکی و سایش


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۰۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)