کف پوش پلی یوریا کف پوش پلی یوریا .

کف پوش پلی یوریا

استاندارد های تخلیه الکتریسیته ساکن از کفپوش اپوکسی های بیمارستانی


استاندارد های تخلیه الکتریسیته ساکن از کفپوش اپوکسی های بیمارستانی :

از
بین بردن الکتریسیته ساکن در اتاق کار : وجـود الـکـتـریـسـیـتـه سـاکـن در اتـاق عـمـل کـه در مـجاورت با گازهای بیهوشی و دسـتـگـاه‌هـای High Frequency اسـت مـی‌تواند خطر انفجار را به همراه داشته باشد .
بـنـابراین برای از بین بردن آن باید تدابیری اندیشیده شود که از گزاره آن استفاده از کـفـپـوش‌هـای آنـتـی اسـتـاتـیـک و کـانـداکـتـیـو در اتـاق عـمـل اسـت .
این کفپوش‌ها بار الکترواستاتیکی که در اثر حرکت وسایل و رفت و آمد اشخاص به وجود آمده را به دستکم می‌رسانند و مقاومت الکتریکی آنان نیز کنترل گردیده هست .
حذف یا کاهش ولتاژ و بار روی محصول ها لاستیکی از طریق ایجاد منافذ و راه‌هایی که بار را پراکنده می‌سازد، در بسیاری مورد ها از اهمیت بالایی برخوردار هست . ویژگی آنتی استاتیک هر ماده تحت تاثیر خصوصیات توشه الکترواستاتیک آن هست .
افزودن مقدار کافی کربن سیاه به یک پلیمر، یک شبکه رسانا از ذرات کربن به وجود می‌آورد که داخل ترکیب شکل می‌گیرد و موادی با رسانایی الکتریکی وسیع تولید می‌شود . شبکه رسانا نسبت به کشش اصلی می باشد و مقاومت الکتریکی ماده بنا به سکو کشش، بازه زمانی کشش و سکو حرارت پس از کشش متغیر می باشد .

کف پوش پلی یوریا

الکتریسیته
ساکن (ESD )Electro Static Discharge : به طبع برای شما اتفاق افتاده هست در حالی‌که روی فرش اتاق خط مش می‌روید، به یخچال می‌رسید و در لحظه‌ای که یک دست شما با درب یخچال تماس پیدا می‌کند حس برق گرفتگی در شما تولید می‌شود .
این پدیده به عبارتی چیزی است که در فیزیک به آن ESD یا (Electro Static Discharge) یعنی تخلیه الکتریسیته ساکن گفته می‌شود .
یکی از مسائلی که در اتاق کار با آن مواجه هستیم وجود الکتریسیته ساکن است . به دلیل رفت و آمد‌های زیادی که به اتاق کار صورت می‌گیرد .
بر اثر پدیده مالش بین زمین و مواد پلاستیکی نظیر دمپایی یا چرخ تخت‌های جراحی الکتریسیته ساکن در روی زمین ایجاد گردیده و سازه به خاصیت استاتیکی آن، در همان محل باقی می‌ماند .
استاندارد بین‌المللی 2878 ISO در قضیه روش‌های استعمال از همین راه‌های انتشار بار دعوا می‌کند . این استاندارد در واقع یک خط مش آزمایشی است برای تعیین مقاومت الکتریکی مواد آنتی استاتیک و کاند الکتیو و محصولاتی که کاملا یا قسمتی از آنان از لاستیک تشکیل شده میباشد و مقاومت الکتریکی آنها در محدوده معینی اندازه‌گیری گردیده و رسانایی آن‌ها با اضافه کردن کربن سیاه یا دیگر مواد مناسب به کل ماده ناشی می‌شود .


برچسب: کف پوش پلی یوریا،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۲:۴۲ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)