کف پوش پلی یوریا کف پوش پلی یوریا .

کف پوش پلی یوریا

موارد مصرفی پلی یوریا پاششی


-پوشش
پشت بام ها، سقف‌ها و شیروانی‌های ساختمان‌های مسکونی،اداری و تجاری وسوله‌های صنعتی -کفپوش
وانت‌های باری و کامیون‌ها -پوشش
داخلی تمامی وسایل نقلیه همگانی مانند: اتوبوس‌ها، قطارها و هواپیماها -کفپوش
ماشین‌های حمل گوشت و میوه -پوشش
ماشین‌های حمل زباله و سطل‌های زباله -عایق
کاری لوله‌ها و تانکرهای نفتی، سوختی، آبی‌، مواد شیمیایی و غیره از باطن و خارج -کفپوش
تعمیرگاه‌ها و پارکینگ ها -عایق
کاری کوله‌ها، منابع آب، سوله‌ها و سردخانه‌های صنعتی -عایق
کاری لوله‌های فاضلاب، مخازن و تصفیه منزل آب‌های زائد و پرهیز از نفوذ آن به محفظه زیست -پوشش
نیمکت‌های معابر همگانی و آب نماهای شهری -عایق
تونل ها و پل های آهنی، آجری‌، بتونی و چوبی -کفپوش
مریضخانه ها‌، اتاق های پاک، اتاق های جراحی و آزمایشگاه های تحقیقاتی و تشخیص طبی -کفپوش
کارخانه‌ها‌، مدارس و مرکزها اداری -عایق
کاری کلیه سطح های (افقی و عمودی‌) آشپزخانه‌های صنعتی -پوشش
ایستگاه‌های اتوبوس -کفپوش
کفپوش پلی یوریا

زمین‌های ورزشی مانند: بسکتبال‌، تنیس‌، بدمینتون و غیره -پوشش
و عایق بندی استخر‌ها‌، حمام‌ها‌، سونا و سرویس‌های بهداشتی -ترمیم
و بازسازی کارخانه‌ها و اماکن سابق و فرسوده -عایق
کاری سدها -پوشش
استبل‌ها، دامداری‌ها‌، مرغ داری‌ها و گلخانه‌های صنعتی -عایق
کاری ارشه‌های و دور و بر کشتی‌های مسافرتی‌، باری و جنگی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲ خرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۹:۳۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

روش مصرف پرایمر پوشش پلی یوریا ABAPRIME-60

مهیا سازی سطح بتن قبلی از پوشش دهی بایستی به مدت 28 روز طاقت فرسا گردیده و رطوبت جانور در آن کمتر از 4% باشد . همینطور دست‌کم مقاومت فشاری بتن باید N/mm2 25 و حداقل مقاومت pull-off آن می بایست N/mm2 1 .5 باشد . همه سطح های باید پاک و کم آب بوده، ترک های سطح به وسیله مواد خانواده ABADUR ترمیم شده و بعد با ABAPRIME-60 آستر شوند . ترمیم بتن پیش از اجرای مواد بایستی مطابق با راهنمای ICRI 310 .2 انجام شود . زبری مرحله بتن (CSP) جهت اجرا می تواند در میان مرتبه 2 تا 6 باشد . مهیا سازی سطح های بتنی، مطابق با استاندارد SSPC-SP 13/Nace No . 6 توصیه می شود . مهیا سازی سطح های در حالت تحت نباید انجام شود: در دمای کمتر از 5 درجه سانتیگراد . وقتی که رطوبت نسبی بخش اعظم از 80% باشد . هنگامی دمای مرحله کمتر از 3 درجه

 

کفپوش پلی یوریا

سانتیگراد بالای نقطه ی شبنم باشد . خارج از ساعت‌ها روز برای سطوحی که در محفظه خارجی قرار دارا‌هستند . رویه اجرا ABAPRIME-60 در دو بسته بندی مستقل عرضه می شود . همواره دو بسته بندی را به طور بی نقص با نیز ترکیب نمائید . ادغام می بایست در زمان کاربری (POT LIFE) ذکر شده اجرا گردد . آغاز جزء A را بوسیله یک میکسر مناسب یکنواخت نموده و آنگاه جزو B را به بخشی از A بیشتر نموده و به خیر در پایین میکسر با یکدیگر ترکیب فرمائید . میکس کردن را به بازه زمانی سه دقیقه ادامه دهید و از اختلاط درست مواد در حاشیه های ظرف مطمئن شوید . اجرا می تواند فورا آن‌گاه از میکس کردن صورت گیرد و نیاز به بازه دادن به مخلوط نمیباشد . گرمازا بودن واکنش مشقت بار شدن اپوکسی ممکن است باعث بالا رفتن دمای پرایمر جان دار در سطل شود که سبب ازدست رفتن تلاش می گردد . برای جلوگیری از این امر می توانید مخلوط را در ظروف قلیل عمق ریخته و یا این که در همان دقایق ابتدایی اجرای پرایمر را مقدمه فرمایید . مثل تمام پوشش های با خواص بالا، شرایط ذکر گردیده می بایست کاملاً رعایت شود تا خاصیت موضوع نظر از این پوشش به دست آید . درآب و هوای گرم دمای مواد قبلی از ادغام کردن باید بین 20 تا 25 سکو سانتیگراد باشد، در غیر این فیس دوران کاربری (POT LIFE) به شدت کوتاه خواهد بود . در آب و هوای سرد در صورت سفت شدن مواد آن را به رخ غیر مستقیم گرم کنید . هنگامی که سرعت باد اکثر از 7 متر بر ثانیه است، از اجرای پرایمر پرهیز فرمایید . وقتی که دمای سطح کمتر از 10 جایگاه سانتیگراد است، از اجرای پرایمر جلوگیری نمائید .

تجهیزات اجرا: بازه خشک شدن : توجه: مدت مقطع کم آب شدن به ضخامت پوشش اعمال گردیده بستگی داراست و تمام داده ها این کاتالوگ بر اساس ضخامت فیلم خشک سفارش شده می‌باشد .


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۴۹:۴۷ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

تعریف پلی یوریا از نظر PDA

وشش پلی یوریا (polyurea) الاستومری هست که مال برخورد یک قسمتی از ایزوسیانات و یک بخشی از مخلوط رزین است . ایزوسیانات قادر است در طبیعت به چهره بودار یا چربی دار یافت شود . ایزوسیانات قادر است منومر، پلیمر، یا هر مدل دیگر از برخورد ایزوسیانات، شبه پری پلیمر یا یک پری پلیمر . پری پلیمر، یا شبه پری پلیمر، میتواند از رزین‌های پلیمری، یا یک رزین پلیمری هیدروکسیل خاتمه ساخته شده‌است .[۱]

کفپوش پلی یوریا

خواص
پلی یوریا پوشش
پلی یوریا یک‌سری خاصیت حیاتی دارد: -یکپارچه و فارغ از درز اجرا می گردد -آب‌بند میباشد -استحکام بالا بخاطر پیوستگی ساختار پلیمری در شرایط جامد -ضد انفجار -الاستیک -انعطاف‌پذیر -ضریب اصطکاک بالا -عدم عبور نور و روشنایی -مقاوم در برابر خوردکی و سایش
مورد ها
کاربرد سیستم‌های کفپوش پلی یوریا محبوب‌ترین سیستم برای نصب و راه اندازی با امکان چرخش سریع می‌باشند . مزایای دیگر سیستم‌های کفپوش پلی یوریا در دسترس بودن آن ها است . پلی یوریا مضاعف با استمرار و عالی برای استعمال در بخش ها با ترافیک بالا محسوب می‌شود . پلی یوریا با فرمول انعطاف‌پذیری که داراست کف پوش قابل قبولی برای حفظ از اشیاء و سطح ها می‌باشد .
از موردها کاربرد کفپوش پلی یوریا - ضد ضربه کردن ساختارهای نسبتاً آسیب پذیر - آب‌بند کردن هر مکان با کف مستحکم (روی کف‌های خاکی یا این که مایع به راحتی نمی‌توان این پوشش را به کارگیری کرد) - آب‌بند کردن استخرها و آبنماها - ساخت اتاق امن در مقابل ز‌لزله از مباحث نو ایمنی ساختمان در مقابل زمین لرزه - پوشش کشتی‌ها و شناورهای سطحی و پایین سطحی - ضد انفجار کردن ستادهای عملیات جنگی - کفپوش پارکینگ، سالن‌ها، عرشه - خودروسازی


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۱۸:۵۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

خواص فیزیکی پلی یوریا

رنگ

مشکی
یا این که خاکستری و یا این که بنا به سفارش مشتری
جامد
حجمی
100%

مواد
فراروگریز (VOC)
Gr/lit
0
پوشش
تئوری (1000 میکرون)
M2/lit
1
جرم
حجمی
قسمتی از
A: kg/lit 56/10
قسمتی از
B: kg/lit 052/1
نسبت
اختلاط حجمی
2-1

ویسکوزیته
(Cº 25)
جزء
A: cps 689
جزء
B: cps 650
ازدیاد
طول تحت کشش (Cº 25) مطابق ASTM D412
430%

مشقت
(shore A) مطابق ASTM D2240
100

رنج
(shore B) مطابق ASTM D2240
55

100%
مدول مطابق ASTM D412
1400

200%
مدول مطابق ASTM D412
2800

مقاومت
ترکیدگی مطابق ASTM D624
KN/m
5/101
اشتعال
پذیری (UBC)
کلاس
2
نقطه
اشتعال
بیش

کفپوش پلی یوریا
از Cº 93
مقاومت
سایشی (kg 1/1000 سیکل)
کمتر
از mg 20 کاهش وزن
انعطاف
پذیری مندرل mm 3 مطابق ASTM D1773
پاس

بسته
بندی
ست
بشکه‌های فلزی 400 لیتری
زمان
انبارداری (Cº50-0)
12
ماه


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۱:۵۰ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

مقاومت نوری و عدم تخریب کفپوش پلی یورتان

هنگامی از مقاومت نوری در کفپوش پلی یورتان دعوا می گردد می بایست دو مقوله را از نیز جدا کنیم . منظور از مقاومت نوری کفپوش پلی یورتان عدم تخریب آن در تحت تابش اشعه خورشید است . همانگونه که می دانیم ساختار اپوکسی در برابر اشعه خورشید مبتلا تخریب شده و و این فرآیند بصورت Chalking یا این که گچی شدن بروز می نماید .پلی اورتان از این عیب مستثنا می باشد ولی با اعتنا به مصرف MDI در کفپوش پلی اورتان (Methylene diphenyl diisocyanate) که یک ساختار حلقوی و آروماتیک می‌باشد . کفپوش پلی یورتان در برابر اشعه خورشید تمایل به تغییر رنگ و زرد رنگ شدگی همانند اپوکسی دارااست که در کفپوش های فام شفاف پلی یورتان بایستی به این نکته دقت نمود .


ساختار
کف پوش پلی یورتان


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۴:۱۳ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

کف پوش پلی یوریا چه تفاوتی با پلی اوره دارد؟

پلی‌اوره دو جزئی از جدیدترین گونه های تکنولوژی در صنعت پوشش و کفپوش میباشد . سامانه‌های پلی‌اوره برخی به عنوان ‏پلی‌یورتان ‏بهبود یافته ‏ شناخته می گردند ولی هر یک‌سری خاصیت مشترکی در بین پلی‌اوره و پلی‌یورتان وجود دارد، تکنولوژی ‏پلی‌اوره یک تکنولوژی ‏بی‌همتاست . دوام بالای این پوشش آن را تا بیست برابر مقاوم‌تر از اپوکسی ‏ و تا قریه برابر مقاوم‌تر از ‏پلی‌یورتان ‏ کرده‌است‎‏ .


به ‏نمک، روغن، گاز و مواد شیمیایی خورنده مقاوم هست . نسبت به اپوکسی %۹۸ منعطف‌تر است و ‏به بتن اجازه جابه‌جایی میدهد . ‏پلی‌اوره ترک نمی‌خورد و از روی سطح بلند نمی شود . پلی‌اوره ۲۵ سال می باشد که در صنعت های ‏مختلف مانند پوشش لوله‌ها، مخازن، ‏تصفیه خانه‌ها، و محل بار وانت‌ و کامیون‌ها استفاده می شود .

کف پوش پلی یوریا
کم آب شدن سریع، انعطاف ‏پذیری بالا، مقاومت حرارتی دوچندان و ‏مقاومت سایشی، پلی‌اوره را به شایسته ترین مورد برای عمده سطوح بدل کرده‌است . از دیگر ‏موارد به کار گیری پلی‌اوره، سامانه‌های ‏ضدخوردگی میباشد که باعث شده کاربرد فراوانی در صنعت های دریایی، بنادر، کشتی‌ها و عموما ‏محیط‌های در معرض رطوبت و مواد ‏شیمیایی داشته‌ باشد .‏


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۰۶:۵۳ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

اجرای کفپوش اپوکسی

اجرای
کفپوش اپوکسی کفپوش اپوکسی یک عدد از تولیدها شاخص شرکت افزیر میباشد که بر شالوده دو نوع ماده به اسم رزین اپوکسی و هاردنر ساخت می‌گردند . نحوه اجرای کفپوش اپوکسی بسیار ساده میباشد زیرا در سطح اجرا به فیس مایع و خویش مرحله شونده میباشد . اپوکسی کف که کف پوش و روکش فارغ از درز هم نامیده می‌شود، آب بند بدون نقص بوده تنوع رنگ و زیبایی بالایی دارااست . از دیگر مزایای کفپوش اپوکسی می‌توان به کیفیت و استمرار مطلوب آن در حالت مشقت بار محیطی اشاره کرد که بر روی همگی کف های بتنی سیمانی، سنگ، موزاییک و … قابلیت اجرا دارد . البته بایستی دقت داشت قبلی از استعمال بر روی کف می‌بایست سطح آن را صاف و پاک نمود . کفپوش اپوکسی اکثر جهت روکش نمودن سطح های بتنی و بقیه سطوح سالن‌هایی به کار میروند که نیاز می‌باشد ظاهری زیبا و روشن داشته باشند . از اپوکسی کف می‌توان در منازل نیز به کار گیری نمود . کف پوش اپوکسی در منازل می تواند به چهره کف پوش اپوکسی سه بعدی اجرا شود .

کف پوش پلی یوریا

آب
بندی و اجرای کف پوش های پلیمری اجرای
کفپوش اپوکسی اپوکسی
چیست؟ اپوکسی ماده‌ای پلیمری می باشد که در آغاز به موقعیت مایع میباشد و بعد از آن با امداد واکنش‌های شیمیایی تبدیل به ماده‌ای جامد می شود . پلیمر اپوکسی از لحاظ مکانیکی حاذق بوده و در برابر مواد شیمیایی مقاومت خیر از خویش نشان می‌دهد . به علاوه با دقت به مکانیسم گیرش اپوکسی، چسبندگی خیر و خوبی نیز دارااست . امروزه اپوکسی‌های زیاد متنوعی با فرمول‌های شیمیایی پیچیده و گوناگون جان دار می‌باشد . علت اساسی به کار گیری روز افزون از اپوکسی‌ها، مقاومت خوب آنان در برابر مواد شیمیایی، چسبندگی زیاد، ویژگی ها مکانیکی عالی و عایق بودن الکتریکی آن ها است . البته با ترکیب‌های شیمیایی متفاوت می‌توان ویژگی ها اپوکسی را اصلاح نمود . یک عدد از مزیت‌های اپوکسی‌ها ایمن بودن آنها می باشد و تا بحال برای مواد شیمیایی به فعالیت رفته در اپوکسی‌ها اثرات مخربی پیدا نشده می باشد .

مزایا
و خاصیت کفپوش اپوکسی قابلیت و امکان
شست و شوی مضاعف کفپوش اپوکسی تنوع
رنگ زیاد برای کف های مختلف تراز
صاف و زیاد درخشان روکش اپوکسی مقاومت
و استمرار بالای کفپوش اپوکسی در برابر موقعیت محیطی متفاوت چسبندگی
بالای کفپوش اپوکسی مقاوم
در برابر اسیدها و بازها اجرای
آسان کفپوش‌ اپوکسی یکپارچگی
در کف مقاوم
در برابر حریق سوزی معایب
کفپوش اپوکسی به برهان انعطاف پذیری پایین کفپوش اپوکسی، در کف هایی که در برابر ضربه‌های شدید قرار دارا هستند به کار گیری از پیشنهاد نمی‌شود و توصیه میشود از کفپوش پلی یورتان به کار گیری شود .

باید دقت نمود در هنگام ریخته شدن مواد شیمیایی و اسیدی و یا نمک‌ها بر روی سطح، بلافاصله آنها را از روی کفپوش اپوکسی تمیز نمود . زیرا این مواد قادر است پوشش کف اپوکسی را از بین ببرد و در سود ضرر و زیان متعددی به مرحله زند .


برچسب: کف پوش پلی یوریا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۱۲:۴۶ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

تعریف پلی یوریا از نظر PDA

پوشش پلی یوریا (polyurea) الاستومری میباشد که محصول واکنش یک بخشی از ایزوسیانات و یک جزو ادغام رزین می‌باشد . ایزوسیانات می تواند در طبیعت به فیس بودار یا این که چربی دار یافت شود . ایزوسیانات می‌تواند منومر، پلیمر، یا هر جور دیگر از برخورد ایزوسیانات، شبه پری پلیمر یا این که یک پری پلیمر . پری پلیمر، یا شبه پری پلیمر، می تواند از رزین‌های پلیمری، یا این که یک رزین پلیمری هیدروکسیل خاتمه ساخته شده است .[۱]

خاصیت


کف پوش پلی یوریا پوشش
پلی یوریا چندین خواص دارای اهمیت دارد: -یکپارچه و سوای درز اجرا می‌شود -آب‌بند میباشد -استحکام بالا بخاطر پیوستگی ساختار پلیمری در موقعیت جامد -ضد انفجار -الاستیک -انعطاف‌پذیر -ضریب اصطکاک بالا -عدم عبور نور و روشنایی -مقاوم در برابر خوردکی و سایش


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۱:۰۱ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

مزایای کفپوش پلی اوره یا پلی یوریا

کفپوش پلی پوریا

اوره یا این که پلی یوریا دارای خاصیت چسبندگی بالایی به سطح اعمالی بوده و جایگزین زیاد مناسبی برای رزین های اپوکسی، رزین پلی یورتان، فایبرگلاس و بقیه سیستم های لاینینگ می باشد . کفپوش پلی یوریا بر مبنا درصد ادغام اجزا آن خاصیت کشسانی بالای خویش را با نفوذ پذیری سطحی اندک و مقاومت ضربه ای فراوان ترکیب نموده تا لاینینگ مقاوم و انعطاف پذیر تولید نماید . سیستم های پلی یوریا می توانند به عنوان یک غشا نگهدارنده یک پارچه بر روی بسترهای متعدد به وسیله اسپری اعمال شوند .

محصولات
دیگر: مستربچ زیست تخریب تجزیه پذیر
کاربردهای
پوشش پلی یوریا کفپوش پلی اوره یا این که پلی یوریا به دلیل مزایایی که دارا هستند میتوانند کاربردهای جذاب تری هم داشته باشند . از پاراگراف آن ها به کار گیری از این پوشش ها در محیط های اسیدی میباشد .
در جوار آب دریا در محفظه های قلیایی برای همجواری با حلال های قطبی معادن لوله های انتقال


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۱:۰۴ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)

کار با رزین اپوکسی

با محرمانه آموزشهای قدم به قدم منش عمل با رزین اپوکسی به لهجه بی آلایش همپا شما هستیم . در این خصوصی آموزشی از خصلتهای رزین اپوکسی تا راه عمل با رزین اپوکسی به طور بدون نقص و به زبان ساده توضیح داده می‌گردد .
در ادامه با قسمت نخستین این محرمانه آموزشی با ما همپا گردید . .
مقدمات
کار با رزین اپوکسی (1)

اصطلاحاتی
که قبل از کار با اپوکسی باید بدانید : پروسه
پخت(سخت شدن) رزین اپوکسی اختلاط هاردنر و رزین اپوکسی آغاز یک واکنش شیمیایی میباشد که آن را از حالت مایع به جامد تبدیل می نماید . کل این بازه زمانی واکنش شیمیایی را ‌ curing time یا مقطع سخت(پخت) شدن می گویند . شرایط ژل شدن نیز حالتی میباشد که در حد فاصل میان وضعیت مایع و دشوار شدن رخداد می‌افتد و مطابق صورت 1می‌باشد .
پخت اپوکسی در سه تراز ذیل خلاصه می‌شود:
شکل
1-مراحل پخت رزین اپوکسی ترکیب شده با هاردنر و تاثیر دما بر آن شکل
1-مراحل پخت رزین اپوکسی مخلوط گردیده با هاردنر و تاثیر دما بر آن

 

کف پوش پلی یوریا
1-زمان
قابل اعمال(حالت مایع) به مقطع زمانی گفته می‌شود که ترکیب رزین اپوکسی و هاردنر همچنان مایع بوده و ویسکوزیته آن ارتقاء نیافته میباشد و قابلیت اعمال در محل فعالیت را دارااست و به صورت ظرف و قالب در میاید . همگی مراحل اعمال می‌بایست در همین بازه هنگامی انجام شود تا در انتهای کار، یک لینک و پیوند پلیمری مستحکم بدست آید .

 


رزین
اپوکسی

 


2-پخت
اولیه(حالت ژل) در این مرحله، ادغام رزین اپوکسی و هاردنر استارت به محکم شدن مینماید و امکان عمل کردن و اعمال را از دست می دهد بطوریکه موقعیت چسبناکی پیدا کرده و دیگر بخود صورت نمی‌گیرد . در‌صورتی‌که نیاز به اعمال لایه دوم و اکثر باشد بطوریکه بصورت شیمیایی به لایه اول بچسبد، می‌بایست در همین سطح اعمال گردد زیرا هنوز واکنش شیمیایی ادغام اپوکسی به نقطه پایان نرسیده می‌باشد .

 

 

 

3-پخت
نهایی(حالت جامد) در این شرایط مخلوط اپوکسی بصورت جامد درآمده می‌باشد و قابلیت و امکان شکل‌ دهی و ساب پذیری را داراست . در این تراز مرحله عمل با ناخن انگشت فرو نمی‌رود و مخلوط اپوکسی پس از هفت روز به 95 درصد مقاومت نهایی خود رسیده است، لذا در این سطح میتوان همه گیره‌ها و فیکسچرها را انقطاع کرد . پنج درصد باقی ما‌نده از استحکام هم سپس از هفت روز استحصال می شود . بایستی دقت داشت در حالتی که در این تراز نیاز به لایه دوم و بیشتر باشد، ترکیب نو اپوکسی دیگر بصورت شیمیایی به لایه اولیه نخواهد چسبید و می‌بایست ابتدا همه روند آماده سازی مرحله و تمیزکردن آن بر روی مرحله اول انجام گردیده و سپس اقدام کرد(جهت آشنایی با روند آن، بخش مهیا سازی سطح را مطالعه کنید) .

 

مفهوم
مقطع پخت(Curing time) بیشتر زمان کار با اپوکسی دربرگیرنده زمان اعمال و سخت شدن آن میگردد . برهه زمانی اعمال، بازه برهه زمانی در دسترس جهت اختلاط،اعمال، هموارسازی(Leveling)، شکل دهی، مونتاژ و تثبیت می‌باشد .
مقطع مشقت بار شدن یک اپوکسی از آنجایی اهمیت داراست که انتخاب کننده موردها زیر خواهد بود:
مدت
زمان توقع جهت باز کردن بست‌ها و فیکسچرها زمان
زمان انتظار جهت ساب زدن و سمباده زنی و اعمال مرحله نو یا این که سطح بعدی فرایند


دو عامل گزینش کننده و زیاد مهم در بازه کار با مخلوط اپوکسی و پخت آن، سرعت پخت کنندگی هاردنر و دمای اپوکسی می‌باشد:
سرعت
(پخت کنندگی) هاردنر هر هاردنری دارنده یک دمای اید‌‌ه‌آل مشقت بار کنندگی است . تقریباً در گستره دمایی 15+ تمامی ادغام هاردنر و اپوکسی فرایند فوق الذکر را طی خواهند کرد ولی سرعت واکنش آن ها بشدت متعلق به دمای محفظه می باشد . اهمیت گزینش درست مدل هاردنر با توجه به موقعیت و دمای فعالیت و همچنین گونه کار، می تواند دوران اعمال مناسبی را در اختیار قرار دهد . معمولاً این داده ها بر روی لیبل و ورقه اطلاعات جنس درج شده‌اند و در قسمت Pot life می‌توانید آن را بیابید .

Pot life اصطلاحی است که برای مقایسه سرعت پخت هاردنرهای مختلف از آن استفاده می شود . اصطلاحاً واحدی از زمان می‌باشد که مقدار مشخصی از ترکیب اپوکسی(معمولاً 100 گرم) در دمای معمول(72 سکو فارنهایت/22 رتبه سانتی‌گراد) بصورت مایع باقی میماند . از آنجایی که در اندازه‌گیری Pot life اندازه و حجم معینی از ترکیب اپوکسی و هاردنر بکار می رود لذا عموماً بازه Pot life از برهه زمانی قابل اعمال(که معمولاً بصورت یک فیلم 2-4 میلی‌متری است) به مراتب کمتر است .

 

 

بخشهای
دیگر آموزش که به مرور کامل شدن خواهند شد :
فرایند
پخت(سخت شدن) رزین اپوکسی
رویکرد
توزین و مخلوط کردن رزین اپوکسی
پرکننده
ها و افزودنی های رزین اپوکسی
فراهم
سازی مرحله جهت اعمال رزین اپوکسی
پوشش
آخری جهت محافظت از رزین اپوکسی
تمیزکردن
و کندن رزین اپوکسی از سطح

دمای
اپوکسی هرچه دمای ادغام اپوکسی عمده باشد، پخت آن سریعتر خواهد بود(مطابق صورت 1) . دو دلیل دمای محفظه و گرمازایی حاصل از عکس العمل شیمیایی هاردنر با اپوکسی، بر مقطع طاقت فرسا شدن آن موءثر هستند .

خواسته از دمای محیط دمای هوا یا این که موادی می باشد که در ارتباط با اپوکسی قرار دارا‌هستند . عموماً دمای هوا را همان دمای محیط در حیث میگیرند مگر آنکه مخلوط اپوکسی بر روی سطحی با دمای متفاوت با هوا اعمال گردد . بطور کلی هرچه دمای هوا اکثر باشد اپوکسی هم سریعتر دشوار می گردد .

 

در اختیار گرفتن
بازه پخت -جهت
کنترل سرعت پخت در دمای آب و هوایی گرم اقدامات ذیل موءثر خواهند بود:
در چهره امکان از هاردنری با سرعت پخت و یا این که عکس العمل پذیری کمتر استفاده شود .
ادغام کمتری از اپوکسی تهیه شود تا سریعتر مصرف شود .
ترکیب اپوکسی در ظرفی با مساحت بیشتر(مانند ظرف رولر نقاشی) ریخته شود تا دمای حاصل از واکنش در محفظه متفرق گردیده و مقطع اعمال بیشتری در دسترس قرار گیرد .


برچسب: کف پوش پلی یوریا،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ساعت: ۰۸:۴۱:۰۸ توسط:alipour موضوع: نظرات (0)